„Czym jest Bitcoin, jeśli posiadacze nigdy nie będą sprzedawać swoich BTC?“

Przeciwnik Majora Bitcoina, Peter Schiff, znów tweetował, aby podzielić się sceptycznym podejściem do BTC, podczas gdy analityk PlanB parodiuje swoją sondę Bitcoin-złota.

„Jeśli nigdy nie sprzedasz tego, co dobre są twoje Bitcoins?“
„Bitcoin to nie pieniądze“
Analityk PlanB trolls Peter Schiff
Prezes zarządu Euro Pacific Capital, Peter Schiff, wziął na Twittera, aby wyrazić swój sceptycyzm wobec Bitcoin po raz kolejny po tym, jak przeprowadził sondaż na Twitterze, w którym większość hodlerów Bitcoin stwierdził, że zabiorą swoje BTC do grobu, ale nie sprzedadzą go.

„Jeśli nigdy nie sprzedasz tego, co dobre są twoje Bitcoiny?“
W sondażu Twitter drugi dzień, Peter Schiff zapytał entuzjastów Bitcoin wśród swoich zwolenników, jak długo jeszcze będą one trzymać na ich BTC powinny flagową walutę pozostają poniżej 10.000 dolarów.

Skale czasowe, które oferował jako opcje w sondażu były: 1 rok, 3 lata, 10 lat albo „Zabieram to do grobu“.

Spośród respondentów 57,5 procent wybrało ostatnią opcję. Na podstawie wyników, Peter Schiff powiedział społeczności Bitcoinów, że nadzieja nie jest dobrą strategią, jeśli chodzi o inwestowanie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy oświecił Bitcoinerów na ten temat.

„Bitcoin to nie pieniądze“
Dyrektor generalny Euro Pacific Capital wziął kolejny cios w Bitcoin, mówiąc, że Bitcoin to nie pieniądze. W najlepszym wypadku, według Schiffa, Bitcoiners mogliby znaleźć (gdyby się wystarczająco mocno starali) kogoś, kto zgodziłby się wymienić BTC na towary lub usługi. Ale to nadal byłaby sprzedaż, nalega.

Przypomniał też publiczności Bitcoinów, że BTC ma wciąż niższą cenę niż rok temu, a ostatnio jego bliska korelacja z rynkiem akcji (która była silniejsza niż jego korelacja ze złotem) stała się oczywista.

Powiązany z .
Peter Schiff do Bitcoin Buyers: „Hope Is Never a Good Investment Strategy“.

Analityk PlanB trolls Peter Schiff
Analityk PlanB, który stworzył model Bitcoin Trader stock-to-flow, również opublikował ankietę. Zapytał, o ile wyższa wartość kapitalizacji rynku Bitcoin będzie musiała wzrosnąć, zanim inwestorzy w złoto zaczną sprzedawać swoje XAU i akcje na BTC.

Globalny inwestor makro Dan Tapiero powiedział, że posiadanie obu tych aktywów jest ważne.

PlanB zgodził się na to, mówiąc, że sam jest byłym inwestorem w złoto (i nadal posiada część XAU). Stwierdził, że opublikował ten sondaż tylko po to, by sparodiować Petera Schiffa swoim „Bitcoin survey“.